Načítání obsahu...

Pomáháme dětem z dětského domova

2.11.2012

V současné době, plné shonu, kdy spousta lidí myslí jen na sebe a své blaho, se naštěstí najdou lidé, kterým není lhostejné, jak žijí ostatní a snaží se jim jejich nelehký život usnadnit a zpříjemnit. Příkladem toho je společnost SHARP CENTRUM Ostrava v čele s jejím jednatelem panem Milošem Völklem, který se rozhodl, že udělá radost těm, jež bohužel nemají šanci něco změnit, tedy dětem. A to konkrétním činem – darováním LED televizoru, který právě dětem zpříjemní prostředí v dětském domově, poskytne zábavu i možnost vzdělávání  sledováním poučných, ale i zábavných pořadů.

Dne 1. 9. 2012 proběhl v Dětském domově Mašťov jako každým rokem speciální zábavný den určený jen dětem tohoto domova. Zábavný den se pořádal ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové a byl také zaštiťován patronem dětského domova Mašťov, kterým je společnost Orsay. Tato událost je vždy nabita nejrůznějšími zajímavými aktivitami. Nejinak tomu bylo i letos, kdy tento den připadl na 1. září, a proto se celá akce nesla jako rozlučka s prázdninami.

Den probíhal ve velmi zábavném a veselém duchu, uspořádala se pro děti ukázka exhibice na kole, ukázka bojového umění, pořádala se řada zábavných her, zněla hudba a došlo samozřejmě  i na tanec. O děvčata a chlapce bylo postaráno jako o celebrity, měli k dispozici vizážisty, kostymérky, designéra i kadeřníka, kteří vytvářeli na hlavách dětí krásné účesy a na obličejích rozličné barevné ornamenty. Občerstvení zajišťovala místní pizzerie a děti si mohly pochutnat na výborných bagetkách, croissantech a domácím ledovém čaji.

Zlatým hřebenem tohoto dne bylo předání hodnotného daru od společnosti SHARP CENTRUM Ostrava. Děti z domova obdržely nový krásný televizor LED Sharp s úhlopříčkou 80 cm, který vyvolal skutečné nadšení.  Děti i personál z Dětského domova Mašťov a také všichni další účastníci akce měli z dárku obrovskou radost, která se zde dala skutečně měřit decibely.

Společnost SHARP CENTRUM Ostrava  nemyslí jen na zisk, ale filozofie společnosti je také myslet na druhé, a jak říká jednatel společnosti pan Miloš Völkl: „Budeme pomáhat tak, ať za naší konkrétní pomocí stojí vždy zajímavý konkrétní příběh dětí, lidí, kteří naši pomoc skutečně potřebují a tam jsme my skutečně užiteční a naše pomoc má smysl!“.