Načítání obsahu...

Podporujeme Dětské centrum Čtyřlístek

2.3.2013

Zprávy říkají, že Češi dnes na charitu moc nedávají, že nepatří k nejštědřejším dárcům. Pravidelně jich přispívá na charitu jen pětina. V Evropě jsou neštědřejšími Švédi, naopak míň než Češi dávají v Evropě jen Turci. České firmy ročně přispívají na charitu více než 2 miliardy korun, ale vloni daly o 150 milionů korun méně než předchozí rok. Tyto informace ale vůbec neplatí o ostravské společnosti SHARP CENTRUM Ostrava s.r.o. Je to společnost, která ve své podstatě tyto zprávy zcela vyvrací.

Vedení společnosti v čele s panem Milošem Völklem patří k již zmiňované pětině firem, o níž je známá dlouholetá široká spolupráce v charitativní oblasti v Moravskoslezském kraji, ať už s Charitou Ostrava, nebo s dětským domovem v Mašťově. Ale tady rozsah pomoci nekončí.

Společnost zároveň již pátým rokem pomáhá a sponzoruje Dětské centrum Čtyřlístek v Opavě zajištěním technického zázemí, servisem kopírky a další potřebnou pomocí. Jako každým rokem dětské centrum Čtyřlístek, což je zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, realizuje Koncert pro mimina. Tento koncert je již realizován více než 10 let a jedná se o vystoupení dětských pěveckých souborů. Během dopoledne probíhá výukový koncert pro děti opavských škol a večer pak benefiční koncert pro děti kojeneckého oddělení. Výtěžek z tohoto koncertu je použit pro děti z dětského centra Čtyřlístek, především pro oddělení dětského domova a kojeneckého oddělení. Společnost SHARP CENTRUM Ostrava s.r.o. uhradila pronájem krásných prostor Minoritského sálu v Opavě ve výši 6.500 Kč, kde se tento koncert konal. Člověk se velice rád těší na program, který Vám vykouzlí úsměv na tváři, roztančí Vás na židli, rozněžní a zahřeje na duši.

Jak říká jednatel společnosti pan Miloš Vőlkl: „Koncert je dobročinnou akcí, jejíž výtěžek je určen ke zpříjemnění pobytu dětem v Dětském centru Čtyřlístek. Dítě má mít prostor pro rozvoj osobnosti, a zdá se, že takovým místem je rodina v tradičním pojetí, kde otec i matka mají schopnost naplňovat potřeby dítěte i zasadit se o jeho intelektuální rozvoj. Jsou však děti, jejichž biologická rodina jim vzala schopnost vyrůstat v rodině a zde se jeví vhodnější variantou jiné řešení a tím je například Dětské centrum Čtyřlístek. Je velmi kruté, když rodiče selžou v tom nejzákladnějším – dát svým dětem pocit bezpečí a klidné dětství. A proto je odpověď na danou otázku, zda jsou dobročinné akce  potřebné jednoznačná - ANO - pomáhejme potřebným, slabým a nejvíce zranitelným“.